הפרעות קשב, היפראקטיביות ודיקור סיני

 

ילדים על-פי הרפואה הסינית משולים לנבט שעדיין נמצא באדמה וחובק בתוכו אנרגיה עצומה. נבט זה עדיין במצב רדום אך, מחכה לרגע המתאים בו יוכל לממש את הפוטנציאל שבו ולהפוך לצמח חזק ואיתן. כשרגע המימוש מגיע אותו נבט קטן מגייס כוחות אדירים ועל-ידם מצליח להצמיח גבעול ועלים ולממש את עצמו, לבטא את יכולותיו. כך גם תינוק שרק נולד אסף כוחות נפש אדירים כדי לצאת לאוויר העולם והתחיל את תהליך הפריצה שלו החוצה. בתור ילד ונער מתבגר אותה אנרגית יאנג עצומה עדיין לא באה לידי ביטוי במלואה ויעבור עוד זמן עד שהילד יממש את אותו הפוטנציאל החבוי בו. למדתי ממורי ורבי: פוטנציאל = פה תן שי אל. כל אחד מאיתנו קיבל מתנה והיקום מחכה לרגע המתאים שיוכל לקבל אותה.  בינתיים הילד קצת מבולבל, הנער המתבגר מעט עצבני הרגשות לא הגיעו עדיין לגיבוש מוחלט, ועל כן  ייתכנו התפרצויות כעס, אלימות, חוסר ביטחון ובעיקר תסכול עמוק שרק מעצים את כל הרגשות. במסגרת בה הילד נמצא מוצאים אותו כילד בעייתי המהווה הפרעה לזרימה תקינה של השיעור  וההמלצה הגורפת היא לתת לילד ריטלין או תרופה אחרת מאותה משפחה.

על הריטלין

 הריטלין מבחינה מערבית עובד על מערכת העצבים בניסיון להרגיע אותה ולעצור את ה"רעש" שלה.  פיזיולוגית בגוף התרופה מביאה את מערכת העצבים לרמת מתיחות מאד מאוד גבוהה ואז הגוף יודע לעשות "כיבוי והפעלה מחדש" ואז בפועל יש שקט לסביבה מאותו ילד "בעייתי" למשך מספר שעות.  בינתיים הגוף מעמיס על עצמו עוד אנרגית חום ויאנג עודפת בגלל אותה עבודה של הריטלין והסימפטומים רק מוחרפים ומתעצמים ואז, המינון של התרופה לא מספיק וחייבים להגביר אותו. וכך ממשיך מעגל הקסמים שרק ממשיך ומתגבר.

חשוב לציין כי ישנם שני סוגי הפרעות קשב וריכוז. לאחד מתווספת הפרעה היפראקטיבית שיכולה להתבטא באלימות, התפרצויות זעם, עצבנות, חוסר ריכוז והשני מאופיין בהפרעה בהקשבה, חולמנות, בעיות תקשורת, עייפות, נפילות אנרגיה במהלך שעות הלימודים. הרטלין גורם נזק לשני הטיפוסים. יתכן ולילד ההיפראקטיבי עם הכעס וההתפרצויות יהווה הרטלין תרופה מרגיעה לזמן מסוים אך, עם הזמן הגוף יתרגל למצב וגם מינונים גבוהים לא יעזרו כי שורש הבעיה לא טופל. לילד עם הפרעת הקשב שמלווה בחולמנות יגרום הרטלין לנזק מההתחלה כיוון שרק יגביר את החוסר והחולשה של הגוף.

 דיקור סיני והפרעות קשב

הטיפול בדיקור הסיני העתיק מאד יעיל לכל סוגי הפרעות הקשב השונים. על פי מצב הילד, מראהו הכללי, ואבחנת הדופק ניתן למגר את הסימפטומים לחלוטין. הטיפול בדיקור על פי שיטה זו נותן לילדים עצבניים, חסרי שקט ורוגע, עם נטייה לאלימות - את האפשרות להירגע, הטיפול מוריד את רמת החום שהתפרצה בגוף ומאזן את אותה אנרגית יאנג עודפת. הילד חוזר להיות ילד "נורמאלי" ולא מרגיש יותר את אותו עול וכובד של הילד החריג והבעייתי שהטילו עליו.  הדיקור מחזק את יכולת הריכוז, מרגיע את הנפש ומכניס את הגוף לגבולות משמעת חדשים. באשר להפרעות הקשב מהסוג של החוסר, הדיקור מחזק את שורש הבעיה שממנה התחילו הסימפטומים ומאפשר לילד חיות ועירנות חדשים.

שרה הייל

מטפלת ברפואה סינית

דיקור, מוקסה, צימחי מרפא, תזונה, EFT ליווי לידה, ועיסויים.

0506303231

 הדפס   
 
 
כתבות נוספות
טכניקת EFT הינה טכניקה לשחרור רגשי, המשך בכתבה המלאה...
הפרעות קשב, היפראקטיביות ודיקור סיני, המשך בכתבה המלאה...
דיאטה עפ"י הרפואה סינית , המשך בכתבה המלאה...
רפואה סינית לילדים, המשך בכתבה המלאה...
הפרעת קשב ורכוז (ADHD), המשך בכתבה המלאה...
דלקת אוזניים Otitis Media Ear infection, המשך בכתבה המלאה...
האם יש קשר בין התזונה לבין שיעול ליחתי אצל תינוקות ?, המשך בכתבה המלאה...
הפסקת עישון, המשך בכתבה המלאה...
גוואשה, המשך בכתבה המלאה...
ילדים נושמים עמוק , המשך בכתבה המלאה...
כוסות רוח, המשך בכתבה המלאה...
 
 
 
   
 

 

בית חב"ד כפר ורדים שע"י בית מנחם -כפר ורדים ע"ש הרבי מליובאוויטש (ע"ר) כתובת: ירדן 1  כפר ורדים  25147. מנהל בית חב"ד ושליח הרבי: הרב עמיחי מרינובסקי טלפון: 04-9576770 פלאפון: 054-7600705 דוא"ל: chabad@kfarvradim.org.il

  
כניסה למערכתהרשמה