מזל-טוב!
  
מזל טוב  למשפחת גולדפרב לכבוד הבר מצווה של בנם חייקל נ"י


מזל טוב למשפחת שמעון וחניתה בן חמו לכבוד הבר מצווה של בנם עידן


 מזל טוב ליורם ואלישבע טהור לכבוד חתונת ביתם הדס


 מזל טוב למשפחת לניר וענבל אלקיים לכבוד בר מצווה של בנם שחר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ניגון ארבע בבות

נרות השבת והחג הם קרן האור שמאירה ומחממת זה דורות רבים את הבית היהודי.מסלקים את האפרוריות של ימי החול ומעניקים ייחוד לכל חפץ ולכל פעולה של השבת ושל החג.
 
 

כשחשוך, מדליקים נר קטן והחושך בורח מאליו. כאשר החושך מכסה ארץ והכל מתמרמרים על החשיכה הרוחנית הגואה בתקופתנו - יש להדליק את הנר הקטן שבכוחו להבריח חושך זה.
והנר הקטן הזה אכן קיים. הוא נמצא קרוב מאוד. הוא מופקד בידיה של האשה היהודיה.
נרות השבת והחג הם קרן האור שמאירה ומחממת זה דורות רבים את הבית היהודי. אותן שלהבות קטנות מקרינות סביבן אור יהודי וקדושה עתיקת-יומין שבכוחן להחיות את נשמותינו בתקופה דלת-אור זו.
בנרות הללו אצורה עוצמה רוחנית מופלאה. הם מאירים את הנפש, את הבית, את השבתות ואת החגים. הכל מתחיל לקרון, להיראות אחרת. הם מכניסים עמם אוירה של קדושה, מיסתורין, הוד. מסלקים את האפרוריות של ימי החול ומעניקים ייחוד לכל חפץ ולכל פעולה של השבת ושל החג.
כוחם של השבתות והחגים נובע לא במעט הודות לנרות אלה. כשהאשה היהודיה מדליקה את הנרות, היא עוברת בבת-אחת מעולם החולין לעולם הקדושה. ברגע אחד נעצרת המולת חיי היום-יום ונכנסת השבת.
שעת הדלקת הנרות היא גם שעת רצון. הקב"ה קרוב יותר באותה שעה וקל יותר לבקש ממנו את כל הנצרך. לכן נהגו נשות ובנות ישראל לבקש ברגע יקר זה את כל משאלות ליבן.
לכל מצווה יש את החשיבות שלה. כל מצווה היא דבר הבורא ולכן אנו מקיימים אותה בשמחה ובעונג. אולם העונג והשמחה כפולים ומכופלים כשמדובר במצווה כה נאה כמצוות הדלקת הנרות: המצווה המאירה, המאירה את הבית כפשוטו.
משום כך חשוב מאד שכל אשה ובת יהודיה תדליק נרות מידי ערב שבת וחג. ילדה מתחילה להדליק נרות מגיל רך ביותר ולפחות מגיל שלוש. היא מדליקה נר אחד ולאחר הנישואין - שני נרות.
חשוב מאד להקפיד על זמני הדלקת הנרות. הדלקה באיחור - היא חסרת כל ערך וכשעושים כך - במקום מצווה עושים את היפוכה. זמני הדלקת הנרות מתפרסמים בעיתונים ובמקומות שונים וניתן להשיג בקלות את לוח הזמנים למשך השנה כולה.
(כדאי להבהיר כאן, כי גם אם למרבה הצער אין אותה אשה או בת מקפידה על שמירת השבת, ואפילו אם מיד לאחר הדלקת הנרות היא מחללת, חלילה, את השבת - אין הדבר צריך למנעה מלהדליק נרות שבת. כל מצוה עומדת בפני עצמה, והדלקת הנרות היא מצוה גם אם לאחר מכן אין השבת נשמרת. אדרבה - יתכן שדוקא הדלקת הנרות תביא בעקבותיה את ההכרה בצורך ובאושר הגדול שבשמירת השבת).
נשות ובנות ישראל - הדליקו את האור ונזכה לביאת משיח תיכף ומייד!

 הדפס   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

בית חב"ד כפר ורדים שע"י בית מנחם -כפר ורדים ע"ש הרבי מליובאוויטש (ע"ר) כתובת: ירדן 1  כפר ורדים  25147. מנהל בית חב"ד ושליח הרבי: הרב עמיחי מרינובסקי טלפון: 04-9576770 פלאפון: 054-7600705 דוא"ל: chabad@kfarvradim.org.il

  
כניסה למערכתהרשמה