פגישות נישואין בנות 45 דקות ישנו לכם את החיים (לטובה)

רוב הזוגות יכולים לשמור על שלום בית בעזרת שיטה מעשית וקלה ליישום: תוכנית פגישות הנישואין. זוגות המקיימים פגישות נישואין מדווחים על גידול של עשרים עד שמונים אחוזים באושר במערכת היחסים, שכן פגישות אלה מטפחות קשר אוהב, תחושת צוות ופתרון קונפליקטים הכולל גישה מכבדת זה כלפי זה.

אופייני שגברים יתנגדו לקביעת פגישות, אך מהרגע שהם מנסים זאת, הם מרוצים מן התוצאות. אמר בעל אחד שגישה זו היא "ישירה, מרעננת ונחוצה עד-כאב". גבר אחר סיפר שכשאשתו דחקה בו לנסות פגישה כזו הוא הפך משותק מאימה אך לבסוף שיתף פעולה, היה מרוצה מאוד מן התוצאות ומתכנן להמשיך לקיים פגישות כאלה. באופן אישי אני יכולה להעיד בפה מלא על ערכן של פגישות נישואין שכאלה. בעלי ואני התחלנו לקיים פגישות מיד לאחר נישואינו, לפני 21 שנה, וממשיכים לקיימן עד עצם היום הזה. אינני יכולה לתאר לעצמי דרך טובה יותר לשמור על הנישואין שיתנהלו במסלול הנכון.

כך עובדות פגישות נישואין:

הפגישה כוללת חלקים: הערכה, מטלות, תוכנית לזמנים טובים, וכן בעיות ואתגרים. הקציבו לפגישה 45 דקות כדי להקטין את הסבירות שתתעייפו. קיבעו את הפגישה לזמן שבו אתם רעננים, לא עייפים או רעבים. נסו להיפגש בסלון שלכם כשיומני הפגישות לידכם. הימנעו מכל הפרעות. לאחר שביססתם שיגרה לפגישות אלה, תוכלו לנסות להיפגש במקומות שונים.

החלק הראשון של הפגישה הוא הערכה. כל אחד מכם בתורו אומר דברים ספציפיים בשבוע שחלף שהוא או היא מעריכים את האדם השני בגינם. להלן כמה עצות "עשה" ו"אל תעשה" כדי שחלק זה של הפגישה יזרום בצורה חלקה:

§ תמיד השתמשו באמירות "אני" כאן ובכל הפגישה: "אני מעריכה את זה שהתקשרת אלי לומר לי שתגיע מאוחר הביתה ושחייכת אלי כשנכנסת".

§ זכרו תמיד להביע הערכה על תכונות אופי חיוביות: "אני מעריך את הסבלנות שלך כשהקשבת לתלונות שלי על מקום עבודתי".

§ כל אחד מכם צריך לומר שהוא אוהב את מה שעשה השני כדי לשמור על ביתכם כמשכן שלום, בין שעשיתם זאת באמצעות תחזוקת מכשירי החשמל בבית, קביעת מועדים לתיקונים חיוניים עם אנשי מקצוע, הליכה לשיעורי הורות או עיסוק בפעילויות אחרות המוציאות את המיטב משניכם.

§ אל תשמיטו את מה שכביכול מובן מאליו. למשל, כל אחד רוצה לדעת שהאחר רוחש הערכה לתרומתו הכספית לנישואין, שהאחר רואה אותו כמושך מבחינה פיזית (הוא אותה והיא אותו), וכן הלאה.

§ אל תמתחו ביקורת. בחלק זה של הפגישה הקפידו להביע הערכה בלבד, אפילו אם שיחת הטלפון המתחשבת כדי להודיע על איחור לא תמיד מתבצעת.

§ אל תפלו למלכודת המחשבה שלא קיים שום דבר שניתן להעריך באדם האחר. מה עם הזמן שבו הוא אסף את הילדים מבית הספר? הוריד את פח האשפה? ומה עוד את אולי לוקחת כמובן מאליו? מה עם הזמן שבישל לך את המנה החביבה עלייך? ומה עם הרגע שבו היא הביטה בך מעברו השני של החדר וחייכה? או כשהיא הלכה עמך לבקר את דודתך? זה היה יפה מצדה, לא? אמור לה זאת! אמרי לו זאת!

יש בנו כאלה המהססים להביע הערכה. עשו זאת למרות ההיסוס והקושי. אפילו אם זה גורם לכם להסמיק! לפני הפגישה, רשמו כמה דברים שהייתם רוצים להזכיר בפגישה, כדי שלא תשכחו. הישארו בדברים החיוביים. לאחר שתסכמו את הערותיכם החיוביות ואת המחמאות, שאלו, "האם שכחתי משהו?" והוא עשוי להשיב, "האם את מעריכה את העובדה שאספתי את אמך משדה התעופה ביום ראשון?" בטח! את מעריכה גם את זה. איך יכולת לשכוח זאת. שניכם מחייכים, חשים טוב ומוכנים להמשיך בסדר היום של הפגישה.

החלק הבא עוסק בתחום המטלות. בשלב זה עליכם לדון במה שצריך לעשות ולדווח על מה שכבר בוצע. עשו זאת בפשטות:

§ רשמו מטלות והסכימו ביניכם מי אחראי לעשות מה, וכן קבעו מועדים לעשיית המטלות. לדוגמא, אם הגיע הזמן להחליף את הטוסטר-אובן, אחד מכם מזכיר זאת בפגישה. אחד מכם יכול להציע לקנות אחד חדש עד יום חמישי או בכל זמן אחר שתסכימו עליו.

§ כשהרשימה מוכנה, קבעו יחד סדרי עדיפויות, כדי שמה שחשוב לכל אחד מכם יתבצע בהקדם האפשרי.

§ החליטו אלו מן המטלות יושהו כדי לפנות זמן לעבודות בעלות עדיפות גבוהה יותר. החלפת הלינוליאום במטבח יכולה לחכות עד אחרי תיקון הגג הדולף או החלפתו. רישום מאזן התשלומים יכול לחכות עד אחרי ארגון חשבוניות המס.

§ אל תבכו יותר מדי על כך שלא טיפלתם במשהו מוקדם יותר. פשוט העבירו את הדבר הזה לראש רשימת המטלות שיש לבצען.

§ אל תמתחו ביקורת. אולי הוא אומר שימלא את הטפסים לבית הספר החדש של ילדכם עד השבוע הבא אך אינך מאמינה לו, שכן את מכירה את הרגליו לפי ניסיון העבר. חתמי את שפתייך ואל תאמרי על כך מילה. קבלי את כוונותיו הטובות. דוחות התקדמות יגיעו במפגשים עתידיים.

§ כמו כן, אל תבזבזו אנרגיה על האשמת עצמכם במשהו שעדיין לא ביצעתם.

יהיה נחמד לדעת שסדרי העדיפויות שלכם דומים והדדיים, ששניכם לא פועלים למטרות מנוגדות. לכן, אם ביתכם זקוק לתיקונים, ענייניכם הכספיים זקוקים לניהול או שצריך לקנות מתנת חתונה לזוג חברים, הרי כששניכם תטפלו בעניינים, שניכם תרגישו טוב.

לפעמים, דיון במטלה מסוימת נעשה אמוציונאלי, כמו למשל, כאשר אחד מבני הזוג מתרגז על השני בגלל משהו הקשור למטלה זו. במקום לומר "עייפתי מלהזכיר לך לעתים קרובות כל כך", שמרו חלק זה של השיחה לחלק האחרון של הפגישה, "בעיות ואתגרים". שמרו את הדיון במטלות קצר, חיובי ובעל אופי עסקי.

אחרי חלק המטלות מגיע החלק של תכנון לזמנים טובים. תוכניות דורשות אנרגיה. זמנים טובים משיבים את נפשנו, טוענים מחדש את הסוללות שלנו. מה אם חלף זמן רב כל כך מאז שתכננתם פעילויות מהנות כלשהן ששכחתם איך ליהנות? אולי הייתם רוצים אמבטיית קצף או אימון בחדר כושר, טיול ביער או ביקור אצל ידיד טוב? שיעור ציור בצבעי מים שהיית רוצה להשתתף בהם? האם הייתם נהנים מ"קמפינג" או מסוג חופשה אחר כלשהו? להלן כמה עצות "עשו" ו"אל תעשו":

§ קחו זמן לחשוב על פעילויות שאתם נהנים מהן.

§ תכננו זמנים טובים, מפגשי בילוי שלכם בלבד, ויציאות לבילוי של המשפחה כולה.

§ אל תיפלו למלכודת הקדוש המעונה. אתה מרגיש אשם שלקחת זמן לעצמך? האושר שתחוש אחרי שהשקעת זמן בעצמך יקרין וישפיע חיובית על בן/בת הזוג ועל הילדים.

§ אל תשכחו לתכנן חופשות – לפעמים חופשה זוגית ובזמנים אחרים – חופשה לכל המשפחה.

החלק האחרון של הפגישה, בעיות ואתגרים, הוא הזמן להעלות כל נושא לדיון. אתם עשויים להרגיש חשש לומר מה שבלבכם, לא לדעת כיצד יגיב האדם האחר. אמרו זאת בכל זאת! זהו הזמן לנקות את השולחן ולחפש פתרונות.

אתה אוהב לארח אורחים בביתך כולל לינה בלילה, אך מותש משפע האורחים שפקד את ביתכם לאחרונה. דבר על כך וזכור להשתמש באמירות "אני" כמו "אני רוצה אורחים אך מותש מכל החברה שהייתה לנו לאחרונה". אולי הגיע הזמן לומר "לא" לאורחים פוטנציאליים לזמן מה. לחילופין, אולי זה בסדר לארח אם אחרים יסכימו לעזור בעבודות הנוספות הכרוכות באירוח. עבדו יחד למציאת פיתרון.

עכשיו הזמן לדבר על צרכים משתנים, על מעברים ועל דאגות בתחום האינטימי. כיצד ישפיעו עבודה חדשה או עבודה בהתנדבות על שגרת יומכם ועל מערכת היחסים שלכם? האם אתם שוקלים להביא קרוב משפחה קשיש לדור בביתכם? האם אחד מכם רוצה ביותר אינטימיות או כמה ליותר זמן לבד? אתם מודאגים בגלל כסף? אלו אתגרים חדשים אתם צופים? דברו על הכל.

§ התחילו בקטן. בפגישות הראשונות, נסו לשמור על נימה קלילה בחלק זה של הפגישה, בכך שתעלו רק נושאים שקל יחסית לפתור אותם. לאחר שביססתם דפוס של פגישות מוצלחות, תוכלו לנוע הלאה לעניינים רגישים יותר.

§ השתמשו באמירות "אני", כי הן עוזרות למנוע את המאזין מלהרגיש שמותחים עליו ביקורת.

§ דברו על הדברים, אפילו אם אתם חוששים איך יגיב האדם האחר.

§ עשו סיעור מוחין למציאת פתרונות. עשו רשימות ובחנו כמה אלטרנטיבות עד שתתגלה אחת שעובדת לשניכם.

§ אל תרשו לעצמכם לחוש המומים ולהתייאש נוכח בעיות שנראה כאילו אין הן ניתנות לפיתרון. שינוי דורש זמן, במיוחד כשמדובר בעניינים הגדולים יותר. היו סבלנים ופתחו אורך רוח ביחס לתהליך העבודה על השגת שינויים.

§ אל תאשימו זה את זה. תקפו את הבעיה – לא זה את זה!

להלן דוגמא של בעיה קלה לאחת הפגישות הראשונות. שאלי את בן זוגך (או אתה – שאל אותה) אם הוא מרוצה מן הארוחות שאת מבשלת לו או שהיה מעדיף משהו אחר, כגון יותר ארוחות צמחוניות ופחות בשריות, או ארוחות דומות עם פחות שמן, סוכר או מלח. סביר שהתשובה תעלה באותה פגישה. ביחס לכמה מן הנושאים היותר טעונים רגשית הנזכרים לעיל, יכולים לחלוף שבועות או חודשים או אף יותר מכך עד שתגיעו לפתרון הולם.

אחד מכם עשוי לחוש מוטיבציה גדולה יותר מן האחר לקבוע פגישות ביניכם. יתכן שלאחד מכם יש צורך חזק יותר לסיים עניינים, ואינו סובל זאת כאשר מניחים לעניינים בלתי פתורים להירקב בלא טיפול. אם זה מזכיר לך את עצמך, נסה לגלות הבנה הן לצורך שלך והן להתנגדות של בן/ בת זוגך. כך או כך, הבע בפני בן/בת הזוג הערכה על עצם נכונותו להשתתף. עשו משהו נעים מיד לאחר הפגישה, אפילו משהו פשוט כמו לאכול ביחד קינוח מיוחד.

סיימו את הפגישה בנימה חיובית. ירושלים לא נבנתה ביום אחד, ולא כל עניין ובעיה יכולים להיפתר מיד. גלו הערכה כלפי עצמכם על כך שאתם עושים מאמץ להחזיק מעמד ביחד ונסו לחוש ביטחון ביחס לתהליך שאתם עוברים. פתרונות יגיעו במשך הזמן.

לסיכום, מבנה פגישות הנישואין עוזר לכל אחד מבני הזוג לחוש שהאחר מקבל אותו, מעריך אותו ומקשיב לו. הוא נותן ודאות שאפשר לדון בצורה אפקטיבית בכל נושא ולפתור אותו לאורך זמן, אם לא מיד. הפגישות מעניקות סביבה תומכת להבעת דעות חלוקות. ללא קשר למידת המכנים המשותפים הקיימים בין שני בני הזוג, כל אחד מהם הוא אינדיבידואל בעל אישיות ייחודית, צרכים ורצונות משלו. ישנם אנשים המנסים לטייח קונפליקטים הנוגשים את פנטזיית ה"ביחד" שלהם, אך הבחנה בהבדלים ובמחלוקות שביניכם הוא יסוד קריטי למערכת היחסים ביניכם, ואם תעשו זאת, הדבר יסייע ליחסיכם לפרוח ולשגשג, כל עוד תוסיפו לקבל את ההבדלים שביניכם ברוח החיובית הנוטה להיווצר כתוצאה מפגישות נישואין המנוהלות היטב.

חלק מן ההבדלים הללו הם בדיוק מה שמשך אתכם זה לזו בהתחלה, נכון?

אם אתם סבורים שיחסיכם הידרדרו עד לנקודה שבה לא ניתן יהיה לקיים פגישות נישואין, שקלו להתייעץ עם פסיכותרפיסט המיומן בעבודה עם זוגות, והמסוגל להעניק לכם כלים לשיפור התקשורת ביניכם.

אך נסו פגישה בכל מקרה – לעולם אין לדעת. אפילו אם אתם מרגישים כיום מצוין בקשר ליחסיכם, תמיד יש מקום לצמיחה. האם לא היית רוצה זמן מיוחד שבו תוכל לשמוע כמה בת זוגך מעריכה אותך? שבו תוכלו לתכנן בילויים משותפים ולטפל בהצלחה באתגרים הניצבים בפניכם?

45 דקות. השקעה קטנה מזמנכם. התשואה? כבירה.

 

 הדפס   
 
 
כתבות נוספות
צמיחה, המשך בכתבה המלאה...
 
התמודדות, המשך בכתבה המלאה...
 
דמיון, המשך בכתבה המלאה...
 
שינויים, המשך בכתבה המלאה...
 
כוונה, המשך בכתבה המלאה...
 
שינוי, המשך בכתבה המלאה...
 
למטה, המשך בכתבה המלאה...
 
ממעמקים, המשך בכתבה המלאה...
 
ממעמקים, המשך בכתבה המלאה...
 
צֶדֶק צֶדֶק תִּרְדוֹף, המשך בכתבה המלאה...
 
הילקוט, המשך בכתבה המלאה...
 
השלכות, המשך בכתבה המלאה...
 
לקחת פיקוד, המשך בכתבה המלאה...
 
מסוגלות, המשך בכתבה המלאה...
 
לתת, המשך בכתבה המלאה...
 
יֵשׁ מוֹצָא, המשך בכתבה המלאה...
 
הצעה, המשך בכתבה המלאה...
 
ידיעה מול תובנה, המשך בכתבה המלאה...
 
שילובים, המשך בכתבה המלאה...
 
שחור לבן, המשך בכתבה המלאה...
 
עודף, המשך בכתבה המלאה...
 
פסיעה לאחור, המשך בכתבה המלאה...
 
חשבון, המשך בכתבה המלאה...
 
הַשְׁפָּעוֹת, המשך בכתבה המלאה...
 
אישון, המשך בכתבה המלאה...
 
גוזמה, המשך בכתבה המלאה...
 
רצוי או מצוי, המשך בכתבה המלאה...
 
סדר, המשך בכתבה המלאה...
 
בניין אב, המשך בכתבה המלאה...
 
שליטה עצמית, המשך בכתבה המלאה...
 
התנצלות, המשך בכתבה המלאה...
 
בריחה, המשך בכתבה המלאה...
 
מוזיקה, המשך בכתבה המלאה...
 
מפי השמועה, המשך בכתבה המלאה...
 
בחירה חופשית, המשך בכתבה המלאה...
 
הרמוניה, המשך בכתבה המלאה...
 
מנהיגות, המשך בכתבה המלאה...
 
קשרים, המשך בכתבה המלאה...
 
וותרנות, המשך בכתבה המלאה...
 
משמעות, המשך בכתבה המלאה...
 
סמכותיות, המשך בכתבה המלאה...
 
גלגל הצלה, המשך בכתבה המלאה...
 
אמת עצמית, המשך בכתבה המלאה...
 
לא סיבה למסיבה, המשך בכתבה המלאה...
 
אי-שפיות או אי של שפיות, המשך בכתבה המלאה...
 
האם הוא באמת יודע מחשבות?, המשך בכתבה המלאה...
 
עולם האמת, המשך בכתבה המלאה...
 
מידתיות, המשך בכתבה המלאה...
 
תמיד אפשר להתחיל מחדש, המשך בכתבה המלאה...
 
להיות מציאותי, המשך בכתבה המלאה...
 
מתוק מתוק..., המשך בכתבה המלאה...
 
גובה רצוי, המשך בכתבה המלאה...
 
לכל זמן ועת, המשך בכתבה המלאה...
 
להוציא מהלב, המשך בכתבה המלאה...
 
לא יודע, המשך בכתבה המלאה...
 
לנהוג נכון, המשך בכתבה המלאה...
 
תיקון טעות, המשך בכתבה המלאה...
 
מופיע אלמוני, המשך בכתבה המלאה...
 
תעזור לעצמך . . ., המשך בכתבה המלאה...
 
קליטה סלולארית, המשך בכתבה המלאה...
 
עצור! גבול לפניך!, המשך בכתבה המלאה...
 
התחלה וסוף, המשך בכתבה המלאה...
 
גבר של עשייה מוחלטת, המשך בכתבה המלאה...
 
מוקדם או מאוחר, המשך בכתבה המלאה...
 
מנוע עם בעירה פנימית, המשך בכתבה המלאה...
 
שתי טיפות מים, המשך בכתבה המלאה...
 
תא לחץ, המשך בכתבה המלאה...
 
פייסנות לשמה, המשך בכתבה המלאה...
 
שְׁמִינִית כָּבוֹד, המשך בכתבה המלאה...
 
חג הביקורים, המשך בכתבה המלאה...
 
קרב בלימה , המשך בכתבה המלאה...
 
רגוע או גרוע?, המשך בכתבה המלאה...
 
שֶׁדֶר נכון, המשך בכתבה המלאה...
 
בחירה או בכי-רע, המשך בכתבה המלאה...
 
אחד בפה - אחד בלב, המשך בכתבה המלאה...
 
מהי המסקנה?, המשך בכתבה המלאה...
 
דַבֵּר דָבָר, המשך בכתבה המלאה...
 
מי בראש?, המשך בכתבה המלאה...
 
למה היום?, המשך בכתבה המלאה...
 
דלק נקי, המשך בכתבה המלאה...
 
אות היא לעולם, המשך בכתבה המלאה...
 
אדון פחימה, המשך בכתבה המלאה...
 
האביר על הסוס, המשך בכתבה המלאה...
 
גירושין של חבר, המשך בכתבה המלאה...
 
סיפור אהבה יהודי, המשך בכתבה המלאה...
 
שקדים, צימוקים והונאה עצמית, המשך בכתבה המלאה...
 
"גורדיטה", המשך בכתבה המלאה...
 
זר פרחים יכול לעצבן, המשך בכתבה המלאה...
 
מה כתבתי לבעלי על הצלחת, המשך בכתבה המלאה...
 
ברגע האחרון, הנישואין ניצלו, המשך בכתבה המלאה...
 
רדופה בזכרונות מן העבר, המשך בכתבה המלאה...
 
להיכן נעלמה ה'אהבה' מהכתובה?, המשך בכתבה המלאה...
 
על טוב הלב והנדיבות יחיו חיי הנישואין, המשך בכתבה המלאה...
 
המדריך המושלם: כך תשנו את בן/בת הזוג שלכם, המשך בכתבה המלאה...
 
להתחיל עם דף נקי, המשך בכתבה המלאה...
 
מצבי לחץ? זה לא אומר שאתם צריכים להיכנס להיסטריה, המשך בכתבה המלאה...
 
כיצד להסכים שלא להסכים, המשך בכתבה המלאה...
 
רוצים שיקשיבו לכם? עליכם להקשיב, המשך בכתבה המלאה...
 
פגישות נישואין בנות 45 דקות ישנו לכם את החיים (לטובה), המשך בכתבה המלאה...
 
אני רוצה שבעלי ישתנה. כיצד אני עושה זאת?, המשך בכתבה המלאה...
 
מהו ה"שטח מת" שלכם?, המשך בכתבה המלאה...
 
תפסיקו להדחיק רגשות, המשך בכתבה המלאה...
 
חיי נישואין מאושרים? תשאלו את אדם וחוה, הם יספרו לכם, המשך בכתבה המלאה...
 
כיצד תשמרו על אהבתכם, המשך בכתבה המלאה...
 
שלא עשנו זהים, המשך בכתבה המלאה...
 
כעס: הוא הורס כל חלקה טובה של החיים. איך מתמודדים איתו? , המשך בכתבה המלאה...
 
חמישה צעדים לנישואין מאושרים, המשך בכתבה המלאה...
 
יש לכם בעיה? אל תשתקו, המשך בכתבה המלאה...
 
אזהרה: נישואין הם דבר קשה, המשך בכתבה המלאה...
 
האם היא בכתה בגללך?, המשך בכתבה המלאה...
 
נישואין לכל החיים: מהו סוד ההצלחה?, המשך בכתבה המלאה...
 
לדבר פחות, להקשיב יותר, המשך בכתבה המלאה...
 
מותר למתוח ביקורת, המשך בכתבה המלאה...
 
סוד ההצלחה: מחויבות, המשך בכתבה המלאה...
 
לא על האהבה בלבד יחיו חיי הנישואין, המשך בכתבה המלאה...
 
כיצד ניתן לטפח הרמוניה בנישואין, המשך בכתבה המלאה...
 
כיצד להירגע בשיא הלחץ, המשך בכתבה המלאה...
 
כיצד תפסיקי לנדנד לבעלך, המשך בכתבה המלאה...
 
בחנו את עצמכם האם גם אתם יכולים להיות מאושרים בנישואין, המשך בכתבה המלאה...
 
יש לי ציפיות מבעלי... האם אני לא ריאלית?, המשך בכתבה המלאה...
 
מהי רמת האינטליגנציה הרגשית שלך?, המשך בכתבה המלאה...
 
כך תתפטרו מן הכעס, לפני שהוא יהרוס לכם את החיים, המשך בכתבה המלאה...
 
"עשרה כללים שישפרו את חיי הנישואין שלכם?" אין דבר כזה, המשך בכתבה המלאה...
 
"אין לנו שום דבר משותף!", המשך בכתבה המלאה...
 
סודות בחיי הנישואין: מותר או אסור?, המשך בכתבה המלאה...
 
בעין טובה, המשך בכתבה המלאה...
 
למערכות יחסים מוצלחות יש חוק אחד, המשך בכתבה המלאה...
 
עשה ולא תעשה לתקשורת חיובית, המשך בכתבה המלאה...
 
רעייתי, אחותי, יונתי, תמתי, המשך בכתבה המלאה...
 
בני זוג או רק ידידים, המשך בכתבה המלאה...
 
זוג הקשישים מסנהדריה שלימדו אותי פרק חשוב בזוגיות, המשך בכתבה המלאה...
 
גברים אף פעם לא בוכים?, המשך בכתבה המלאה...
 
בן/בת זוג עצבניים? זהירות, אתם עלולים להידבק, המשך בכתבה המלאה...
 
מחלה או מחילה? אתם תחליטו, המשך בכתבה המלאה...
 
לאהוב ולהיות אהוב, המשך בכתבה המלאה...
 
בן/בת הזוג לא מפסיקים להתלונן..., המשך בכתבה המלאה...
 
אני מעונינת להיות לבד..., המשך בכתבה המלאה...
 
עוּף גוזל, המשך בכתבה המלאה...
 
גשר = קשר, המשך בכתבה המלאה...
 
הבת שלי אגואיסטית! , המשך בכתבה המלאה...
 
אזהרה: נישואין הם דבר קשה, המשך בכתבה המלאה...
 
בלי השוואות בבקשה, המשך בכתבה המלאה...
 
הראו לכעס את הדלת החוצה, המשך בכתבה המלאה...
 
אני רוצה עוד ילד, המשך בכתבה המלאה...
 
הכירו את רגשות ילדיכם, המשך בכתבה המלאה...
 
מי כאן הקובעת? את!, המשך בכתבה המלאה...
 
כיצד לצלוח את מבוך הדייטים בשלום, המשך בכתבה המלאה...
 
חפשו את הנשמה התאומה שלכם, המשך בכתבה המלאה...
 
עם מי להתחתן, המשך בכתבה המלאה...
 
 
 
 
   
 

 

בית חב"ד כפר ורדים שע"י בית מנחם -כפר ורדים ע"ש הרבי מליובאוויטש (ע"ר) כתובת: ירדן 1  כפר ורדים  25147. מנהל בית חב"ד ושליח הרבי: הרב עמיחי מרינובסקי טלפון: 04-9576770 פלאפון: 054-7600705 דוא"ל: chabad@kfarvradim.org.il

  
כניסה למערכתהרשמה